Skuteczna pielęgnacja przeciw wypadającym włosom

wypadanie włosów

Skuteczna pielęgnacja przeciw wypadającym włosom? Ona naprawdę istnieje! Zatem jakie kosmetyki stosować, gdy włosy lecą nam z głowy garściami?

Skuteczna pielęgnacja przeciw wypadającym włosom to koło ratunkowe dla wszystkich kobiet. Dziś chciałabym wam zaprezentować produkty, które sprawdziłam na własnej skórze. Latem włosy wypadają mi najbardziej – długo szukałam kosmetyków, które dadzą pożądany efekt. W końcu udało mi się takie znaleźć. Chcę jednak zaznaczyć, że są one najlepsze dla tłustej skóry głowy i włosów przetłuszczających się.

Szampon – Herbal Care / czarna rzepa
Szampon to absolutna podstawa. To na nim opiera się skuteczna pielęgnacja przeciw wypadającym włosom. U mnie najlepiej sprawdził się (i nadal się sprawdza) szampon marki Herbal Care z czarnej rzepy. Ekstrakt z korzenia czarnej rzepy wzmacnia włosy, pobudza ich wzrost i hamuje wypadanie, ponieważ zawiera siarkę – naturalny budulec włosów. Szampon z czarnej rzepy jest zatem idealny do włosów osłabionych i wypadających. Ten z Herbal Care jest naprawdę tani (kosztuje mniej niż 10 zł), a ponadto nie zawiera barwników, parabenów ani alkoholu etylowego.

skuteczna pielęgnacja wypadanie włosów

Wcierka – Seboradin / czarna rzodkiew
Wcierki świetnie radzą sobie z problemem wypadających włosów. To konieczny kosmetyk w takiej pielęgnacji. Nie raz spotkałam się z opinią, że dopiero ich używanie może zahamować nadmierne wypadanie. Ja postanowiłam wypróbować wcierkę Seboradin – to był strzał w dziesiątkę. Ten kosmetyk jest przeznaczony dla włosów przetłuszczających się, osłabionych lub wypadających. Zawiera wyciąg z czarnej rzodkwi, czyli czarnej rzepy (o jego właściwościach pisałam już wyżej), olejek herbaciany, który działa łagodząco na podrażnienia skóry głowy, dziurawiec regenerujący włosy i pracę gruczołów łojowych oraz tatarak powstrzymujący wypadanie włosów.

Odżywka – Yves Rocher / Anti-pollution
Ostatnio moje serce skradły odżywki firmy Yves Rocher. W mojej pielęgnacji włosów wypadających także sprawdziła się jedna z nich. Odżywka anti-pollution z wyciągiem z moringi chroni przed zanieczyszczeniami środowiska, które także mogą być przyczyną osłabienia i wypadania włosów. Wyciąg z moringi tworzy efekt tarczy chroniący włosy przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi.

To wszystko. Mając te trzy produkty, naprawdę można zapomnieć o wypadających włosach. Pamiętajcie tylko, że jest to pielęgnacja przeznaczona głównie do tłustej skóry głowy i włosów przetłuszczających się, ponieważ wspomniany przeze mnie szampon i wcierka mają działanie nieco wysuszające.

Tagi:

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

0 udostępnień